Hakkımızda

Hakkımızda

1973 yılında Uludağ'da kayak sporunu seven ve bu sporla uğraşan Yazıcı Ailesi tarafından kurulmuştur. Kış tatili ile özdeşleşen otelimiz kış sezonu boyunca açık olup, tüm aktiviteleri ve toplantı/seminer olanakları ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir. Bugün gençlerin uğrak yeri olan Genç Yazıcı Hotel, kayak severlere hizmet etmekten gurur duymaktadır.                

Uludağ'da kayak pistleri kullanımı Tek Kart sistemi ile gerçekleşmektedir. 1. ve 2. bölgedeki bütün pistleri kullanabilirsiniz. Ski Pass kayak çıkış biletleri (teleski, telesiyej) ayrı olarak satılmakta olup konaklama ücretine dahil değildir, ski pass biletleri ile ilgili detaylı bilgilere uludaginfo.com'dan ulaşabilirsiniz. 

Konum

Otelimiz uludağ 1. Bölgede yer almaktadır.

İstanbul'dan deniz otobüsü yada feribotla geliş için İdo ve Budo firmaları İstanbul'dan Bursa Mudanya'ya tarifeli seferler düzenlemektedirler.  İdo'nun arabalı feribot seferleri de mevcuttur. Budo (Sirkeci) ve İdo (Yenikapı) seferleri için biletlerinizi yolculuk gününden daha önce internetten almanızı tavsiye ederiz. Mudanya'dan Bursa şehir merkezine yolculuk yaklaşık 30 dk sürmektedir, ve toplu taşıma imkânı da mevcuttur.

İstanbul'dan arabayla karayolu üzerinden geliş için İstanbul Tem otoyolundan Osmangazi köprüsünü geçtikten sonra Bursa yönünü takip ederek rahatlıkla Bursa şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bursa'ya gelince Çekirge yönü tabelalarını takip ederek Çekirge meydanından Uludağ yoluna doğru sapıldıktan sonra kayak merkezine 45-60 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz

Havaalanı servis transfer, misafirlerimizin talep etmesi hâlinde havaalanından otelimize anlaşmalı tur firmaları tarafından doğrudan özel araçla servis olanağı bulunmaktadır, servis hizmeti ücretlidir. 

Bursa şehir merkezinden Uludağ'a ulaşım seçenekleri    

Bursa şehir merkezinde Tophane / Heykel bölgesinden uludağ otellere taksi hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır. Taksi ücretleri sabit fiyat üzenden yapılmakdır.  Aynı bölgeden Uludağ kayak merkezine dolmuş minibüsler de mevcuttur. 

Teleferik, Bursa şehir merkezinden 1 adet ara istasyon aktarmasıyla oteller bölgesine gelmektedir. Yolculuk 30 - 45 dk sürmektedir, teleferiğe binmeden önce oteller bölgesine çalışan ikinci kısmın çalışıp çalışmadığını sorun. Hava koşulları yada teknik arıza/bakımlar nedeniyle üst istasyon kapatılabiliyor. Teleferik kabinlerinde ısıtma olanağı bulunmamaktadır, ve de 2. oteller bölgesine varmaktadır ve de arada yaklaşık 1 km'lik mesafe olduğu için otelimizin olduğu 1. bölgeye ulaşmak için taksi yada minibüse binmeniz gerekmektedir. 

 

Olanaklar

Çamaşırhane hizmeti Oda servisi Bavul dolabı/odası
Havaalanına servis Oyun odası Evcil hayvana izin verilmez
Lobide güvenlik kamerası Konferans odası Ücretsiz kablosuz internet
Teras Oda temizliği Restoran
Şömine

Servisler

Evcil hayvana izin verilmez

Kurallar

Giriş saati Varış günü en erken saat 14:30.
Çıkış saati Çıkış günü en geç saat 11:30.
Sigara Kullanımı Sigara içilebilir.
Evcil Hayvanlar Evcil hayvana izin verilmez.